ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/19/21 1:02 PM

150.000 цвеќиња оваа есен го разубавуваат Скопје

Околу 150,000 цвеќиња нов есенски расад го разубавуваат Скопје во овој период од годината, информираат од ЈП „Паркови и зеленило“.

Viola, Brasica i Hrisantema се видовите кои се најсоодветни за есенските температури и екипите на терен интензивно ги засадуваат низ сите главни булевари и паркови, велат од претпријатието.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1