ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/18/21 8:10 AM

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се одвиваше наизменично по една коловозна лента поради свлечиште, кое е санирано.

АМСМ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1