ММС

Објавено на: 10/14/21 3:00 PM

Must – Watch: Одвојуваме 10 романтични филмови од 2021 кои мора да ги погледнете оваа есен

По 2020 што целосно го промени животот, филмското студио и публиката конечно се враќаат на своето синергистичко задоволство.

За среќа на сите нас безнадежни романтичари, 2021 година беше доста богата во категоријата љубовни филмови. Сепак, годината се уште не помина и веќе имаме листа од 16 блокбастери кои предизвикуваат пеперутки достојни за внимание.

За да ви олесниме да барате новини, ви препорачуваме 10 филмови што ќе го привлечат вашето внимание.

1. Dating & New York

По вечера за двајца, двајца милениуми од Newујорк усогласени со апликации за состаноци склучуваат договор „Најдобри пријатели со привилегии“ за да ги избегнат замките на нивните минати врски.

2. To All the Boys: Always and Forever

Животот на Лара Џин се менува кога нејзината помлада сестра испраќа тајни писма што ги напишала до сите момчиња што ги сака. Сепак, крајот на познатата трилогија на Нетфликс носи ново прашање – дали дипломирањето и потенцијално различните планови за колеџ ќе ја разделат заљубената двојка?

3.The Map Of Tiny Perfect Things

Ако барате лесен филм за викенд, не гледајте подалеку од ова, за двајца тинејџери кои откриваат дека повторно живеат во ист ден и одлучуваат да ја искористат можноста да направат карта за најдобрите работи што се случуваат тој ден – додека еден од нив не почне да се обидува да најде излез од оваа временска стапица. Додека поминуваат повеќе време заедно, тие неизбежно се за заљубуваат еден во друг.

4.Malcolm & Marie

Интимната црно-бела приказна и вистинскиот ролеркостер од филмот е првиот што е целосно замислен и снимен за време на пандемија. Заплетот на филмот се случува една ноќ кога парот, чекајќи критики за последниот филм на Малком, од чија премиера штотуку се вратија, почнува да ја преиспитува целата нивна врска и сe што поминале дотогаш, обвинувајќи ги се еден со друг за многу работи. За улогата во првата сезона на таа серија, пејачката и актерка Зендаја ја доби наградата Еми.

5.The Last Letter From Your Lover

Оваа интересна британска двојна романса што патува низ времето апсолутно мора да се погледне. Во филмот следат две љубовни приказни, од два различни периоди – љубовен триаголник во текот на шеесеттите години и откривање на букви што сведочеле за него во раните два милениуми. Новинарката Ели Хаворт има задача да напише некролог за уредникот на нејзиниот труд. Таа и архивистот на списокот се зближуваат откривајќи неколку љубовни писма од претходните години и успевајќи да ги пронајде испраќачите, кои се уште се живи, охрабрувајќи ги да си пишуваат едно последно писмо.

6.In The Heights

Пред да го напише „Hamilton“, Лин Мануел Миранда ја напиша и „In The Heights“, мјузикл базиран на мултикултурна работна заедница во областа каде што израсна. Во оваа филмска адаптација на театарскиот мјузикл награден во 2008 година од Тони, со рап и салса, зборува за имигрантите, културните и генерациските празнини, уривањето на урнатите згради и претворањето на просторот во луксузен простор, но и за љубовта.

7.The Dig

Филмот е базиран на вистински настан – ископување на археолошкиот локалитет Сатон Ху во Англија и ја следи приказната за археологот кој го водеше целиот проект. На прв поглед, воопшто не звучи романтично, но всушност во филмот има две трагични љубовни приказни кои ќе ги натераат сите да размислат.

8.Namaste Wahala

Филмот ја претставува љубовта на двајца млади луѓе со различна вероисповед, чии родители се борат со сите сили против нивната врска. Оваа приказна е обележана со бројни комични и срцепарателни моменти, и кога  двајцата главни актери се создадени еден за друг, нема потреба од филм за да не убеди.

9.The Kissing Booth 3

Може ли романсите во средно училиште да траат? – Уште подобро, можам ли да издржам додека се со братот на твојот најдобар пријател? –  Тоа е прашањето што се тестира во последниот дел од „The Kissing Booth 3 “, првично популарниот роман Ватпад.

10.Sweet & Sour

Оваа жива јужнокорејска приказна носи наплив на емоции за заљубен пар кој неочекувано паѓа во стапицата на врска на далечина. Тешкотиите со кои се соочуваат, како и обидите да успеете кога сте на две различни места се во фокусот на оваа романтична приказна.

Преземено од: https://elle.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1