ММС

Објавено на: 10/14/21 2:31 PM

Среќен крај на продолжението на „Сексот и градот“ – Кери и Ѕверката повторно во Париз

Екипата на „Сексот и градот“ повторно е во Париз, а еве што можеме да очекуваме од крајот на „And Just Like That“.


Искрено, кога слушнавме дека нема да го има ликот на Саманта во продолжението на култната серија, на почетокот мислевме дека среќен крај е невозможен. Меѓутоа, додека го следевме снимањето од недела во недела, впечатокот врз основа на фотографиите сепак ветува уште еден среќен крај.

Сара Џесика Паркер и Крис Нот се вратија во познатата околина – Париз за викенд за да снимаат уште една романтична сцена. Не е познато дали тие навистина патувале или дали тоа е сценографијата, но мостот Пон дес Артс е точка на нивната средба, исто како и во незаборавниот крај на шестата сезона во 2004 година.

Додека ја минуваат Сена, паровите често врзуваат катанци со имињата на нивните љубови за да ја овековечат љубовта, па не е чудно што Кери е фатена токму на ова место како тажно држи торба во форма на Ајфеловата кула, веројатно сеќавајќи се на спомените со Ѕверката.

Не можеме, а да не се прокоментира тоа дека ова е еден од ретките аутфити од рестартирањето на серијата што не воодушеви. Кери носи елегантен фустан со цветен принт, но всушност не падна во очи парчето, туку она што го носеше – преголема надувана јакна, која во моментов е главниот тренд на модните писти.

Во меѓувреме, г -дин Биг исто така се појави во неговиот костим како заштитен знак и се чинеше дека тие водат интимен разговор, додека фановите не ги видоа и не започнаа со ентузијазам да скандираат, на што двојката возвратила.

Париз ги поврзува најубавите кадри од „Сексот и градот“, и изгледа дека повторно ќе послужи како позадина за важни сцени.

Иако поминаа 17 години од крајот на серијата, хемијата меѓу нив е се уште е очигледна, исто како и еуфоријата околу продолжението што се очекува во декември.

Преземено од: https://elle.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1