ММС

Објавено на: 10/14/21 10:27 AM

Радијацијата ги избрка луѓето од Чернобил, но природата не се предава

Сцените на напуштениот Чернобил изгледаат навистина страшно, но се чини дека просторот што го оставија луѓето одлучи да го заземе природата. На социјалните мрежи може да се најдат бројни фотографии од Чернобил, на кои се гледаат напуштени згради со кои сега владеат различни растенија.

Некои од овие фотографии ги пренесуваме во галеријата, па сами можете да се уверите во неверојатната отпорност на природата.

Преземено од: https://dnevnik.hr/
Фотографија: boredpanda.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1