ММС

Објавено на: 10/13/21 10:26 PM

Ги сакаат парите – Три хороскопски знаци во кои се родени најмногу милијардери

Некои хороскопски знаци се предодредени за финансиски успех, додека за други финансиите не се „судени“.

Парите не се среќа, но убаво е да ги имаш, и се чини дека астрологијата има големо влијание врз шансите некој да се збогати.

Иако вештината за управување со финансиите кај некои е вродена, располагањето со пари или чувањето во џеб е силна болка за други. Овие работи се учат и преку семејни примери, но односот кон парите во голема мера го одредува карактерот и самиот хороскопски знак.

Ова може да се докаже и со статистички докази – за распределбата на богатството меѓу членовите на Зодијакот, односно според конкретниот број милијардери од листата на Форбс меѓу најбогатите меѓу нив.

Според листата, најмногу милијардери се родени во Вага, додека најмалку се Стрелци и Јарец.

  1. Вага: 27 милијардери

Дипломатските, чесни, социјални и соработнички припадници на овој знак имаат одлични предиспозиции за богатство. Нивната цел е да воспостават рамнотежа во секој сегмент од животот, вклучително и финансиите. Сакаат да трошат за уметнички дела, убави вина, храна и патувања и сакаат да купуваат скапи подароци. Но, тие имаат добар нос за инвестиции, што објаснува зошто се први на топ листата на милијардери, пишува 24sata.hr

  1. Риби: 22 милијардери

Припадниците на овој знак имаат и добра интуиција, а во исто време се и мудри, нежни и уметнички наклонети. Иако лесно влегуваат во минусите на сметката, излегуваат исто толку лесно, а парите не им се најважната работа на светот. Тие обично доаѓаат до големо богатство неочекувано, и за нив е многу важно да имаат покрај себе некој што ќе им помогне со практични совети и нивната приземност, без разлика дали станува збор за партнер или финансиски советник.

  1. Рак: 20 милијардери

Припадниците на овој знак имаат високо развиена имагинација, што им овозможува да ја видат можноста да заработат пари таму каде што другите не го гледаат. Во исто време, тие се упорни во постигнувањето на своите цели, но и склони кон манипулација, па знаат како да се збогатат и да го задржат своето богатство. Тешко им е да го контролираат трошењето ако видат нешто што им се допаѓа. Тие се подготвени да работат напорно, дури и работни места што не ги сакаат само за да обезбедат добар живот. Тие не се склони кон финансиски ризици.

Извор: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1