ММС

Објавено на: 10/13/21 4:09 PM

Жител на Јегуновце испраќал порнографски материјал на малолетно девојче од Скопје

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“.

На 25.06.2021, мајка на малолетно девојче од Скопје пријавила дека на мобилниот телефон на нејзината ќерка на апликацијата Вибер од машко лице ѝ биле покажувани делови од машко тело. По преземени мерки било откриено дека пријавениот ги испраќал пораките од телефонот на неговиот татко.

Пријавениот го признал делото.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1