ММС

Објавено на: 10/13/21 12:15 PM

Се што денеска ќе посакате, ќе ви се оствари – Еве зошто 13 октомври е најмоќниот ден во годината

Спојот на Венера и Сатурн што се случува, денес, 13 октомври, носи среќа на сите полиња. Многумина кои се осамени копнеат по љубов, ќе сонуваат за тоа, ќе го сакаат, но тоа мора да биде вистинска искрена и чиста љубов, пишува Lovesensa.

Можни се нови врски, но тоа нема да биде авантура преку ноќ, туку почеток на сериозна романса која може да донесе нешто магично и убаво. Овој аспект често се поврзува со парови кои имаат разлика во годините, па можно е некој постар или помлад да го привлече вашето внимание.

Оние кои се во врска ќе бараат сигурност со постојниот партнер. Ќе ви треба повеќе посветеност во врската, но нежноста и романтиката стануваат взаемни. Пред паровите кои неодамна имаа конфликти, сега се среќни денови на задоволство. Бурата конечно стивна и сега уживајте во подароците на планетите.

Овој аспект не е само поволен за љубов бидејќи носи и сила на разумот и добра енергија на професионален план. Ќе успеете да ги решите неодамнешните тешкотии, а соработката со тимот и колегите никогаш не била подобра. Секој ја презема одговорноста за своите постапки, и тоа е клучот за решавање на сите недоразбирања.

Астролозите истакнуваат дека е добро да се инвестира за време на овој транзит, особено во недвижен имот. Ова е добар аспект за започнување нов бизнис или правење план за штедење. Се што започнувате денес, може да ви оди од рака. Вашите креативни таленти можат да донесат големи придобивки, особено во задачите за кои е потребна организација.

Ако сакате да успеете финансиски, тогаш важно е да се ослободите од долговите или да направите план како да го направите тоа.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1