ММС

Објавено на: 10/13/21 7:03 AM

(Видео) Вкусни лепчиња што ќе ве држат сити – Појадок готов за 20 минути

Пржени лепчиња што се прават за  20 минути и ќе ве држат сити долго време.
Потребно е: 2 јајца, 150 грама сирење, 200 милилитри јогурт, малку масло, 100 гр рендана салама,
неколку листови кашкавал.
Подготовка; Измешајте ги сирењето, јајцаѕа и јогуртот, а потоа додадете ја саламата. Во плех ставете хартија за печење и премачкајте ја со масло. Измачкајте го лебот во смесата, па наредете го на плехот. Остатокот од смесата прелијте го врз лебот, наредете го кашкавалот и печете во рерна, на 220 степени, 20 минути.

Погледнете како тоа се прави:

Фото: Јутјуб


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1