ММС

Објавено на: 10/12/21 7:53 PM

(ВИДЕО) Немаше магично стапче, Бојана Стаменов откри како ослабе 45 килограми

Пејачката Бојана Стаменов одлучи да гo намали вишокот килограми, а во последната година драстично ослабе, како што вели, ослабела дури третина од она што го имала. Својата нова фигура не ја должи на пластичниот хирург, ниту на специјална диета и режим на тренинг, вели во ново видео на Инстаграм дека само гледа што јаде.

„Бидејќи денес и вчера владее општа возбуда за тоа како ослабев“, им благодарам на сите за комплиментите, но за порталите да не пишуваат самоиницијативно за тоа што го работам. Накратко, тоа е корона, имам дополнително слободно време бидејќи нема работа. Решив да се посветам. Се грижам што јадам“, започна Стаменов на Инстаграм.

„Не се случи никакво специјално магично стапче или хируршки процедури. Добро сум, здрава сум, што и вам ви посакувам. Не сум на специјална диета. Ова го правам за себе, и секој треба да прави работи за себе, а не за другите. За да не капнам, плетам, имам време, па решив да ослабам. Јас сум одлично. Верувајте во процесот, секој што сака да направи нешто, ги советувам да бидат доследни “, вели Бојана Стаменов во видеото.

 

Зборувајќи за својата нова фигура, Бојана истакна дека се откажала од слатки и тесто и дека вовела секојдневни прошетки.

„Се разбира, исфрлив леб и слатки, воведов прошетки, но има и се освен тоа“, рече пејачката, за која некои медиуми пишуваа дека ослабела дури 45 килограми.

Извор: Нова.рс

Фото: Зоран Лончаревиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1