ММС

Објавено на: 10/12/21 4:11 PM

Пронајдена мртва 74-годишна жена во стан во Велес

Синоќа околу 18:00 часот во СВР Велес било пријавено дека во стан на ул.„Гемиџиска“ во Велес била пронајдена почината 74-годишната  Г.З.. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, информира Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Додевски додава дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1