ММС

Објавено на: 10/12/21 9:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 09.10.2021

Неделниот бриф посветен на Град Скопје го слушате во следните 10 минути во етерот на Радио канал 77. Акцентот го ставаме на најважните активности на опшптината во изминатата недела:
*Се одржа 17 -от Скопски маратон
*По повод Светскиот ден на животните „Лајка“ организираше Coffее & Cake ден
*Осумстотини скопски средношколци и наставници ќе бидат дел од проектот „Зборувам на јазикот на мојот другар“
*Мостот АСНОМ ќе биде готов во наредните 30 дена
*По петти пат се одржа Skopje Vinyl Convention
*„One more try“ петти скејбординг натпревар
*Се асфалтира улицата Лука Геров во Ѓорче Петров
*Со тунелот под „Лимак“ Скопје ќе ја добие најголемата пешачка зона во Европа
*ЈП Водовод и канализација – Скопје и ЕБОР потпишаа договор за грант од 1 милион евра
*Тековни активности на ЈП Улици и патишта – СкопјеДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1