ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/12/21 8:04 AM

Новиот стрип Супермен е бисексуалец

Џон Кент, син на Суперменот на Кларк Кент, ќе биде бисексуалец во новото издание на стрипот „Супермен – син на Кал -Ел“, пишуваат странските медиуми. Го освои шармот на новинарот Џеј Накамура, па исто како и неговиот татко, тој се заљуби во новинарката Лоис Лејн. Така, новиот Супермен го привлекуваат и жени и мажи.
DC Comics, исто така, објави промотивни фотографии на Џон и Џеј на својот официјален профил на Твитер. Том Тејлор, авторот на стрипот, рече:


– Секогаш велев дека на секого му требаат херои и дека секој заслужува да се гледа себеси во своите херои. Благодарен сум што DC и Warner Bros ја делат оваа идеја. Супермен отсекогаш претставувал надеж, вистина и правда. Денес, неговиот симбол претставува нешто повеќе. Денес, повеќе луѓе можат да се препознаат во најмоќниот суперхерој.
Креативниот директор и издавач на DC, Џим Ли, се согласи со авторот на стрипот, додавајќи дека е многу горд што може да ја раскаже приказната за Том Тејлор и Џон Тимс.

Извор: index.hr/

Фото: Твитер


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7