ММС

Објавено на: 10/10/21 9:45 PM

Првиот снег во Босна и Херцеговина-Камион попречен на патот причина за верижен судир

Првиот снег во Босна и Херцеговина им донесе проблеми на возачите, особено на камионџиите.

Возачите на камиони имаа најмногу проблеми на пат кон Купрес, што е секако е една од најопасните делови во БиХ во зима.

Несреќа во која учествуваа неколку возила се случи и денеска. Како што може да се види на видеото, во несреќата учествувал и камион кој се попречил.

Засега нема информации за повредени.

avaz.ba


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1