ММС

Објавено на: 10/10/21 6:04 PM

(видео)Џердан Шаќири среде изјава доби јакна со знакот на УЧК, за српските медиуми оваа е скандал и бараат одговорност

Швајцарскиот репрезентативец со албанско потекло Џердан Шаќири се најде во центарот на вниманието, поради интервју по мечот со Северна Ирска, каде Швајцарија победи со 2:0.

Кон Шаќири среде давање изјава пред камерите, му пријде непознат маж и му стави јакна со амблем на УЧК. Фудбалерот прво беше збунет, но кога сфати за што се работи се насмевна и ја соблече јакната.

Српските медиуми пишуваат дека ова било невиден скандал и бараат одговорност за ваквите потези.

dribling.mk


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1