ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/9/21 8:18 PM

Приведен возач кој се движел по пешачка зона во Струмица

Денеска полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Струмица, постапувајќи по пријава за претходно објавени снимки на социјалните мрежи, според кои патничко возило се движи на места определени за пешаци по ул.„Благој Ј.Мучето“ и на плоштадот „Гоце Делчев“, по преземени мерки и активности ги пронашле возачот и возилото.

Притоа било констатирано дека станува збор за Н.А.(23) од с.Градашорци кој управувал патничко возило “голф”, со струмички регистарски ознаки.

За непочитување на законските прописи против Н.А. се изречени соодветни платни налози.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7