ММС

Објавено на: 10/9/21 10:33 AM

Ме навредуваа, луѓето немаа разбирање, Сузана Манчиќ прозборе за пеколот низ кој поминала

Водителката Сузана Манчиќ работела разни професии во текот на својата долга кариера. Пеење, водење, глума – сето тоа ја обележа нејзината децениска работа, но како што вели, нејзиниот профил не беше препознаен како категорија.
– Ги водев најпрестижните настани, од Оскарите за популарност до разни фестивали,  јас секогаш бев таа што ги објавуваше наградите, а останав без ништо – призна Сузана.

Секој почеток на нејзината кариера е тежок, но со оваа водителка беше поизразен бидејќи постојано беше под будното око на јавноста. Она што особено ја мачи е што не можела да истакне ниту еден од своите таленти.

– Луѓето за тоа немаа разбирање. Велат ниту си пејачка, ниту водителка, ниту актерка. Не им беше јасно што правам а јас само сакав да ги испробам сите мои таленти и можности. Мултимедијата е препознаена и јас повеќе не сум  „сваштарка“, како што ме нарекуваа, ме навредуваа, рече Манчиќ.

Извор: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1