ММС

Објавено на: 10/8/21 9:03 PM

Ќерката на Тончи Хулиќ на три години била во спотот на Петар Грашо, а сега му е девојка –

Веста за врската помеѓу Петар Грашо (46) и Хана Хулиќ (31), ќерка на Тончи Хулиќ (59), изненади многумина. Меѓутоа, нивното запознавање трае речиси три децении, а Хана освен Грашо, во деведесеттите години ја запознала и неговата поранешна девојка Данијела Мартиновиќ (50).

Родителите на Хана, Тончи и Вјекослава, соработуваа со популарниот бенд Магазин, во кој Даниела пееше во 90 -тите години. Затоа не е невообичаено што најмладиот член на семејството Хулиќ, Хана, се појави во спотот за нивната песна „Došlo vrijeme“ од 1993 година.

Во видеото, тригодишната Хана го гледа изгледот на Данијела на ТВ, со цел да заборави на кошмарите. Данијела, која тогаш имаше 22 години, танцува во народна носија, а на крајот од видеото се појавува покрај Хана во ноќна облека.

Две години по соработката со пејачката, Хана го запозна сегашното момче Петар Грашо. Во тоа време, пејачот често доаѓаше кај Хулиќ за нови хитови. Наводно, Хана веќе тогаш изразила симпатии кон Петар, кој во тоа време бил во врска со Даниела.

Даниела и Грашо беа во врска 24 години, а пејачот со ќерката на Тони Хулиќ започнаа да се забавуваат, како што пренесуваат хрватските медиуми, пред неколку месеци. Тие беа видени заедно во центарот на Загреб и во Сплит.

Извор: Курир.рс

Фото: Дамир Дервишагиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1