ММС

Објавено на: 10/8/21 7:02 PM

Прекрасен поглед на море од луксузната вила – Цеца и Богдан го „запалија“ Кипар

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува на Кипар со своето момче Богдан Срејовиќ. Двојката ужива во нејзината вила во Аја Напа, а друштво и прави нејзината сестра Лидија.

Еден ден откако замина на одмор, момчето на Цеца, Богдан, се огласи на Инстаграм и ги фотографираше палмите и терасата. Тој покажа прекрасен поглед на морето од терасата на вилата на Ражнатовиќ.

Познато е колку Цеца го сака Кипар и го користи секој слободен момент за да оди во својата кипарска оаза, а бидејќи со години ја поседува оваа луксузна вила, таа го засакала менталитетот на луѓето и стекнала пријателства, додека нејзините деца Анастасија и Вељко таму се школуваа.

– Имам ирански, кипарски и руски соседи со кои имам одлични односи. Тоа се остварени луѓе на кои мојата слава во Србија не им значи ништо. Во Аја Напа е убаво летото, а јас исто така сакам да одам таму кога ќе залади во Србија. Мирот што го имам во втората куќа ми е скапоцен – изјавила Цеца во една прилика.

Како што многумина се интересираат за деталите за нејзината врска со нејзиното момче Богдан Срејовиќ, изгледа дека на пејачката и е здодевно од ваквите прашања, а неодамна даде ироничен одговор и вешто избегна подлабока приказна на оваа тема.

– Дали е се во ред со Богдан? ја праша новинарката.

– Ништо не е во ред, катастрофа – одговори Цеца низ смеа, по што брзо продолжи да го снима шоуто и не сакаше понатаму да зборува на оваа тема, а сега докажа дека само се шегувала.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1