ММС

Објавено на: 10/8/21 4:15 PM

Ретка фотографија од Здравко Чолиќ од младоста

Кога Здравко Чолиќ се појави на музичката сцена пред повеќе од четири децении, жените низ цела поранешна Југославија воздивнаа по него. До денес не се промени многу, иако е пејач во осмата деценија.

Иако често не можеме јавно да ги видиме фотографиите на Чолиќ направени надвор концертните сцени, такви фотографии може да се најдат на социјалните мрежи.

Фотографијата на Чолиќ од осумдесеттите години беше објавена на Инстаграм „foto.nostalgija“. На неа е Чола во необично издание – лежи покрај базенот во костим за пливање, а во преден план е неговото извајано тело.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @foto.nostalgija

Нема сомнение дека поради оваа фотографија, многу припаднички на понежниот пол „полуделе“, а исто така е познато дека знаеле на концертите да фрлаат долна облека, градници и други работи за да го привлечат неговото внимание.

Чола е во брак со Александра од 2001 година, која ретко ја гледаме во јавност, а со неа има две ќерки.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1