ММС

Објавено на: 10/8/21 3:46 PM

Државјанин на Косово бесправно градел бунгалови во Маврово

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ш.Р.(42) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,бесправна градба“.

Во периодот од 10.07.2021 до 20.09.2021, на место сопственост на хотел во с.Леуново, општина Маврово и Ростуше, Ш.Р., сопственик на фирма, без одобрение за градба издадено од надлежен орган, започнал изградба на осум објекти – бунгалови од цврста градба.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1