(Видео) Не се знае бројот на загинати и повредени - Се сруши зграда во Грузија
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/8/21 10:21 AM

(Видео) Не се знае бројот на загинати и повредени – Се сруши зграда во Грузија

Дел од станбената пет-катна зграда се урна во центарот на грузискиот град Батуми,  има луѓе потрупани и заробени под урнатините, меѓу кои и деца.
Службите за итни случаи спроведуваат спасувачка операција, а бројот на загинати и повредени се уште не се знае, пренесува РТ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7