ММС

Објавено на: 10/8/21 8:16 AM

Ако тие се среќни и јас сум – Таткото на Петар Грашо, Зоран ја поддржа новата љубов на синот

Новооткриената врска помеѓу Петар Грашо (46) и 15 години помладата Хана Хуљиќ (31) во последните денови ја коментираа претежно сите актери во приказната, но не и таткото на пејачот на кого му пречеа приказните, беше изненаден од веста дека се заедно неговиот син и ќерката Хуљиќ. Зоран Грашо, познат сплитски угостител и поранешен кошаркар, првично ни рече дека е илузорно да  зборува за новата врска на неговиот син, но сепак  даде коментар.

– Само ќе кажам дека тоа е нивен живот со кој сум среќен и задоволен. Кога тие се среќни и задоволни, и јас сум. Им посакувам се најдобро. Мило ми е што оди добро се заедно – ни рече Зоран Грашо.

Како што дознаваме, врската помеѓу Хана и Петра сигурно траела неколку месеци, иако се дозна пред неколку дена, кога фоторепортерите ги снимиле насмеани како заедно шетаат низ Загреб. Во Сплит се шушкаше за нивната романса ова лето, бидејќи тие веќе не се ни обидуваа да ја сокријат.
Тие беа видени како се држат за рака во кафуле на сплитската Рива. Тато Хуљиќ ја благословил нивната љубов, а очигледно тато Грашо.

Искрите меѓу нив почнаа откако двајцата излегоа од долги врски – откако Петар раскина со Даниела Мартиновиќ а Хана со пијанистот Томислав Шошиќ, со кого беше во врска десет години.

Извор и фото: 24sata.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1