ММС

Објавено на: 10/7/21 9:17 PM

Јадам најмногу за појадок, а прво намалив една намирница – Најпознатиот готвач ослабе 12 килограми

Најпознатиот готвач, Џејми Оливер, имаше различни варијации во тежината, и за време на пандемијата се здебели дури 15 килограми. Сепак, Џејми одлучи да ги преземе работите во свои раце и со минимален напор го загуби споменатиот вишок.

Тој воведе само неколку мали, но значајни промени и ја врати својата тежина во нормала.

– Прво морав да намалам со месото. Не следев строга диета, само го заменив месото со големи порции зеленчук. Тоа дава извонреден ефект, не сте гладни, доволно сте јаделе, но не јадете проблематична храна – рекол тој за британските медиуми.

Џејми, заедно со своето семејство, генерално воведе повеќе зеленчук во неговата исхрана:

– Така ги хранам децата, и ги преполовив порциите друга храна за себе. Јадев и многу јаткасти плодови кои се одлични за срцето – изјави Џејми.

Бидејќи повремено пиеше алкохол, кој исто така има висока калорична вредност, направи промени и тука:

– Сега се ограничувам на неколку пијачки за време на викендите, но повеќе не пијам во работните денови. Навистина се обидувам да бидам повнимателен за она што го внесов во себе – рече Оливер.

Џејми, исто така, рече дека јаде најмногу храна за појадок, и дека бил особено внимателен да спие доволно и да се движи.

Извор: Србијаданас.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1