ММС

Објавено на: 10/7/21 6:11 PM

До кога ќе трае дождот и какво време не очекува за викендот

Утре ќе преовладува облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната од 9 до 15 степени.

Во Скопје, облачно со повремен дожд и со слаб североисточен правец. Минималната температура ќе биде 11, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во наредните денови времето под влијание на влажна воздушна маса и во следните денови времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1