ММС

Објавено на: 10/7/21 5:00 PM

Објавени последните стихови на Марина Туцаковиќ, а ги отпеа Наташа Беквалац

Текстописецот Марина Туцаковиќ, која почина на 19 септември, остави зад себе многу необјавени песни, а последната што ја напиша ја испеа Наташа Беквалац.

Баладата наречена „Излечена“ го опиша турбулентниот љубовен живот на пејачката која помина низ три разводи.

„Те одделив од другите ноќе,

Со голема тешкотија таа повторно освои,

Гладувам, а не слабеам ниту грам,

Бев чудесно излечена“.

Наташа ќе ја вклучи оваа песна на новиот албум кој ќе го носи името по неа, а оние што имаа можност да ја слушнат тврдат дека песната ќе биде круна во нејзината кариера. Беквалац ги коментираше овие наоди за емисијата „Ексклузив“.

– За жал, не знаев дека ќе дознаеш. Сега се тресев. Не можам да кажам дека оваа песна ја лечи душата, повеќе би рекла дека зборува за душата – истакна пејачката.

За потсетување, Марина Туцаковиќ беше погребана на 29 септември на Новите гробишта во присуство на семејството и пријателите. Жената, која многумина ја нарекуваа „мајка“ на сцената, го остави своето семејство и повеќе од 5.000 напишани песни, од кои многумина станаа евергрин.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1