ММС

Објавено на: 10/7/21 11:31 AM

Зошто е важно е добро да се разведеш – Потпиша документи за развод и стана побогата и од кралицата Елизабета

Манекенката и поранешна мисица и пејачка Кирсти Бертарели стана најбогатата разведена жена во Велика Британија, а се верува дека нејзиното сегашно богатство е поголемо од богатството на британската кралица.
Педесетгодишната манекенка тајно се развела од сопругот, милијардер Ернесто Бертарели, со кого беше во брак 21 година.

Заедно оваа година, тие беа рангирани на 14 -то место на  “Sunday Times Rich List”, а нивното богатство тогаш беше проценето на неверојатни 9,2 милијарди фунти. Парот не сакал јавно да зборуваат за спогодбата по разводот, но Дејли Меил дознава дека оваа поранешна Мис на Велика Британија се согласила на 350 милиони фунти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kirsty Bertarelli (@kirstybertarelli)


Фото: Инстаграм, Википедија


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1