ММС

Објавено на: 10/6/21 10:00 PM

Ќе ја видите другата страна на Бил Клинтон – Приказната на Моника Левински наскоро во јавност

Моника Левински во вторникот изјавила дека улогата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон во нивната афера, која со години го привлекува вниманието на нацијата и на крајот доведе до негово отповикување, е „целосно несоодветна“.

„Никогаш не требаше да стигнеме до местото каде што се споменува согласноста (за интимна врска). Беше сосема несоодветно. Мојот шеф имаше 49 години и беше најмоќниот човек на светот. Имав 22 години, буквално штотуку завршив факултет. Мислам дека постојат разлики во моќта, тоа е нешто што не можев да го разберам на 22 години. „Сега разбирам на 48 -годишна возраст“, ​​рече Левински за Си -Ен -Ен.

Левински повторно се најде во центарот на вниманието бидејќи нејзината приказна наскоро повторно ќе биде прикажана во јавноста преку серијата „Импичмент: Американска крими приказна“. Таа е продуцент на оваа серија и истакнува дека во неа ќе видиме некои аспекти на Бил Клинтон што досега не сме ги виделе.

Поранешниот претседател со години зборува за својата врска со Левински, вклучувајќи и изјава од 2018 година кога рече дека мисли дека не и должи извинување.

„Не, не, никогаш не разговарав со неа, но јавно кажав неколку пати дека ми е жал. Многу е различно. Извинувањето беше јавно“, рече тој тогаш.

Клинтон подоцна истакна дека се чувствува ужасно што аферата го дефинираше животот на Моника Левински.

Што се однесува до нејзиниот личен портрет во серијата, Левински изјави дека за неа е важно шоуто да не прикаже фотошопирана верзија на нејзиниот живот.

„Чувствував дека не треба да бидам привилегирана како продуцент. „Мислам дека е важно да се преземе одговорност за грешките, и јас го направив тоа“, рече таа.

Левински стана позната благодарение на аферата со Клинтон, а сега работи како активистка против малтретирање и злоупотреба на социјалните мрежи. Таа посочи дека социјалните мрежи мора да направат повеќе и да работат повеќе.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1