ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/6/21 9:18 PM

Лавот размислува за заминување, Стрелецот живее во лаги – Дневен хороскоп за четврток – 7. октомври

Овен

Со помош на член на семејството, ќе останете оптимисти, иако факт е дека ситуацијата е сериозна. Ако вашата работа е поврзана со нешто креативно, можна е позитивна промена. Обидете се да ги завршите сите денешни задачи со цел да ги избегнете непријатностите да доцните.

Бик

Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност непогрешливо го одделува суштинското од ирелевантното, но вашите соработници немаат таков талент. Тоа ве излудува, ако не најдете начин да го испуштите гневот, ќе излезе таму каде што најмалку го очекувате. Во куќата.

Близнаци

Ве привлекува личност која не е слободна. Иако ви се чини дека тоа би било животен спој, не заборавајте дека секогаш така мислите на почетокот на запознавањето. Не се залажувајте, туку фокусирајте го своето романтично расположение на нешто попрактично.

Рак

Заинтригирани сте од некој нов и во моментов се обидувате да седнете на две столици. Не се препуштајте на нови љубовни авантури, затоа што се уште чувате во срцето силни спомени од минатото.Жал за некој со кого не сте имале контакт долго време, може да ја помати секоја нова романса.

Лав

Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, така што немате друг избор освен да размислите за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминување ќе ја искомплицирате и онака незавидната финансиска состојба.

Девица

Отворено соочување со луѓе кои се хиерархиски над вас, може дополнително да ги комплицира веќе затегнатите односи што не можете сами да ги решите. Без разлика дали сте во право, чувајте го вашето мислење за себе, барем денес.

Вага

Се отвораат нови можности за вас. Разговарате со пријателите за бизнис што има врска со странство. Ова значи потреба од патување до далечна дестинација. Реагирајте брзо, не дозволувајте колебањето да ја уништи таквата ретка можност.

Скорпија

Сите активности се спроведуваат во рамките на проектот во кој долго време сте биле вклучени. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете вашето место во тимот. Внимавајте, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да се доведат во прашање.

Стрелец

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не обвинувајте ги другите луѓе, бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да бидете измамени. Размислете, можеби принудивте некого да направи такви потези со вашите ставови.

Јарец

Ви се враќа самодовербата и оптимизмот. Имате можност да ги измазните старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе што ги елиминиравте пред некое време. Вашата убедливост може да ги донесе првите резултати ако сте искрени во се.

Водолија

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а тоа е она што би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во мрачно расположение, работите се одвиваат точно како што треба, наскоро ќе знаете што да направите.

Риба

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти што се обидувавте да ги завршите долго време. Ова значи дека, некое време, ќе треба да направите две одделни, но подеднакво важни работи. Мал напор, долгорочно, носи успех.

Извор: Магазин.новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1