ММС

Објавено на: 10/6/21 6:41 PM

Тина Тарнер ги продаде музичките права за 50 милиони долари

Тина Тарнер ги продаде правата за својот музички опус на BMG, објави во средата Би -Би -Си.

BMG ги доби правата и на нејзино име и ознака на идентитетот да работи на идните преговори за спонзори и продажба.

Компанијата не откри колку платила, но информирани извори велат дека тоа е повеќе од 50 милиони долари.

Тарнер (81) рече дека верува дека нејзината музика е „во сигурни раце“.

Тина Тарнер освои 12 Греми награди и ќе влезе во „ Rock & Roll Hall Of Fame“ како соло уметник, откако беше примена во тој пантеон во 1991 година со нејзиниот поранешен сопруг.

Извор: ХР.н1инфо.ком

Фото: Фејсбук


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1