ММС

Објавено на: 10/6/21 6:31 PM

На Ибра му пеев без пари, какви црни 30.000 евра – Пејачката Нада Топчагиќ воодушевена од харизмата на Ибрахимовиќ

Лага е дека зедов 30.000 евра на забавата на Златан Ибрахимовиќ, пеев бесплатно и горда сум на тоа, вели Нада Топчагиќ (68). Иако во некои медиуми се појавија со информации дека земала и одличен хонорар, таа тврди дека тоа не е вистина.

-Какви бре црни 30.000 евра. Луѓето велат дека во Милано сум земала некои големи пари ама лажат. Срамно е што се шират вакви гласини. Лута сум затоа што тоа не сме и не треба да биде поентата на целата оваа приказна. Ниту еден мој колега не доживеал вакво нешто. Ибра ме вивна во височини, целиот свет сега знае за мојата песна „Јутро је“ и му благодарам за тоа. Се родив повторно – вели Нада Топчагиќ.
Таа открива и како дошло до тоа да се појави на роденден на еден од најдобрите голгетери на сите времиња.

– Неговите пријатели ми испратија порака три дена пред забавата. Веднаш прифатив и тргнав кон Италија. Златан еднаш го слави својот 40 -ти роденден и таквата покана не беше одбиена. Тие организираа се и платија само за сместување во хотел. Ја отпеав песната „Утро е“  без пари. Не сакав пари, ниту отидов во Милано за тоа. За мене е чест да имам можност да бидам на тој престижен настан. Му зедов и мал подарок на Ибра, а тој покажа дека е голем џентлмен – објаснува Нада.
Нада  е воодушевена од однесувањето на шведскиот ас.

– Признавам, бев нервозна, размислував како ќе изгледа сето тоа, дали ќе ми пријде. Беше пријатно изненаден, насмеан цело време. На српски, ми се заблагодари што дојдов да пеам. Ја запознав и неговата прекрасна сопруга Хелена, синовите, пријателите и најблиските соработници. Ибра изгледа толку добро и моќно во живо што не е нормално. Има неверојатна харизма, можеш само да го погледнеш и да се онесвестиш – заклучува Нада Топчагиќ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1