ММС

Објавено на: 10/6/21 4:33 PM

Го навредувале и му се заканувале – Физички нападнат кандидат за градоначалник на Куманово

Вчера во 21.33 часот во СВР Куманово, М.Д., кандидат за градоначалник на Куманово пријавил дека, додека имал средба со граѓани во Долно Којнаре, кај спортското игралиште, Д.„Н“ и З.П. го навредувале и му се заканувале, по што се обиделе и физички да го нападнат.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1