ММС

Објавено на: 10/6/21 4:13 PM

Кичевчанец ловел риба на езерото „Козјак“, паднал и се удавил

Вчера во 09.30 часот на површината на водата од езерото „Козјак“ било пронајдено телото на Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, кој на 25.09.2021, додека ловел риба, паднал во водите на езрото и се удавил, известуваат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Македонски Брод, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1