ММС

Објавено на: 10/6/21 2:02 PM

(ВИДЕО) Зелените скверови во Скопје одлична дестинација за забава за најмладите и повозрасните генерации

Зелените покриви и скверови во главниот град се места каде што граѓаните може да го уживаат секој момент во кругот на своите најблиски.
Граѓаните на општина Аеродром може да го посетат Зелениот сквер „Острово“, тука е и Зелениот сквер ГТЦ, „Дом на градежници“, „Млин Балкан“, „Аеродорм (Рамстор)“, „Тесла“, Парк Мичурин.
Некогаш запуштените и руинирани урбани скопски површини добија нов изглед и блеснаа во полн сјај и се одлична дестинација за забава за најмладите и место за дружба и релаксација за повозрасните генерации.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1