ММС

Објавено на: 10/5/21 9:58 PM

Боже, дај ни само уште еден ден – Карлеуша ги расплака сите со фотографија со нејзината мајка Дивна

Јелена Карлеуша растажи многумина со својата објава на Инстаграм, каде што објави фотографија со покојната мајка Дивна Карлеуша.

Мајката на Јелена почина на 3 март 2019 година, а пејачката често ги објавува нивните заеднички фотографии на социјалните мрежи и го чува споменот за неа.

Таа покажа дека тагата не поминува со стиховите на песната од Дино Мерлин, кои се слушаат во позадина.

„Боже, дај ни уште еден ден, една ноќ, една ноќ, само една ноќ, Боже, дај ни уште една ноќ“, гласеа стиховите ..

Извор: Мондо.рс

Фото: Мондо/Стефан Стојановиќ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1