ММС

Објавено на: 10/5/21 7:50 PM

Тончи Хулиќ јавно ја искоментира врската меѓу неговата ќерка Хана и Петар Грашо

Почитувајќи го интересот на медиумите, Тончи Хулиќ одлучи за Вечерњи лист да ги коментира настаните на семејно ниво и да ја објасни својот и ставот на неговата сопруга Вјекослава Хулиќ за односот помеѓу нивната Хана и Петар Грашо.

Очигледно, не е лесно да се биде поп -ѕвезда на домашната сцена, една од најуспешните, а уште потешко е кога сте во такво семејство, соработник на истото, кога сте семејни пријатели, а особено кога вие сте татко или родители на деца познати во јавноста. Колку и да ви е лесно да работите со такво занимање „на себе“, приватните семејни односи се сосема друго прашање. Свежо откриената врска помеѓу Хана Хулиќ и Петар Грашо, но различна од претходната – и тие се знаат едни со други – во понеделникот наутро предизвика поголем интерес од локалните медиуми отколку демонстрациите против вакцинацијата пред Ребро и Сплитски КБЦ. Како да принцот Хари и Меган Маркл слетаа на нашиот брег со приватен авион во вонсезоната.

Се разбира, Тончи Хулиќ го исклучил телефонот, не сакајќи јавно да ги коментира односите на многу блиски луѓе, всушност најблиските. Но, тешко е да се работи со исклучен телефон додека пристигнуваат лавина повици и пораки. Како пријатели, ние во секој случај разговараме едни со други, и разговаравме и денес. И бидејќи секој новинар инстинктивно знае дека чекаат да го прочитаат Хулиќ за да каже што мисли, почитувајќи го интересот на медиумите, тој конечно одлучи да ги коментира семејните настани за Вечерњи лист и да ја објасни неговата позицијата и на неговата сопруга Вјекослава Хулиќ во врска со односот помеѓу нивните Хана и Петар Грашо:

-Го разбирам интересот на медиумите за прашањето за Хана и Петар, но никогаш јавно не се осврнав на приватниот живот и односите и на моето семејство и на изведувачите со кои работам. Особено што Петар и Хана имаат слични ставови за претставување на личниот живот во медиумите, а Петар е исто така одличен семеен пријател. Ако тие се среќни, и колку што можам да видам дека се, тогаш јас и Вјекослава сме среќни. Се надевам дека Петар наскоро ќе одвои време од ова темпо на настапи, за да го заврши снимањето на песната што го чека. Искрено, се надевав дека по 18 години ќе завршиме ново ЦД, но сега би бил среќен со реализацијата на песната. Инаку, сите луѓе кои влегуваат во нашите животи, остануваат во нив, и тоа не влијае на агрегатната состојба на нивните односи.

Извор: Вечерњи.хр

Фото: Жарко Башиќ/Пиксел


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1