ММС

Објавено на: 10/4/21 10:14 PM

Саша Поповиќ ќе заработи милиони – Тој и неговата сопруга отвораат нов бизнис

Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ, како што пишуваат српските медиуми, започнуваат нов бизнис, откако пред неколку месеци ги продадоа своите акции во „Гранд“.

Тие купиле неколку парцели на Бежанијска коса, во луксузни населбите во Бежанија, во делот каде што е нивната семејна вила – вели извор за медиумите и додава:

– Се градат луксузни апартмани од 100 квадратни метри со големи балкони, но нудат и помали апартмани, дури и студија. Тие се водат од тоа да имаат понуда за сечиј џеб, а исто така да не им недостасува квалитет.

– Како што слушнав, една зграда е веќе распродадена, или поточно, сите станови се земени додека се уште се во изградба, бидејќи цената е малку поевтина, а Саша им излегува во пресрет на сите купувачи бидејќи разбираат дека времињата се тешки – вели изворот и додава дека Сузана му се придружила на својот сопруг во новиот семеен бизнис.

– Сузана се фрли во продажба, тоа е дел од нејзината работа, а Сале исто така ужива во тоа – заклучува изворот, додавајќи дека Саша Поповиќ никогаш не може да биде класичен пензионер, поради што се свртел кон нова работа.

Извор: Новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1