ММС

Објавено на: 10/4/21 9:43 PM

Дневен хороскоп за 5. октомври (вторник)

Овен

Ве вклучуваат во сите настани околу вас, најавува дневниот хороскоп. Чувството дека сте повикани да реагирате на се е резултат на вашата претходна вмешаност во туѓите проблеми. Инаку не ви пречи тоа, но сега сте уморни. Не лутете се, размислете колкава е вашата одговорност во сето ова.

Бик

Полни сте со себе, па среќни сте што се подготвувате за вечерашната забава. Склоноста кон љубовни авантури може да ве вовлече во врска од која тешко ќе излезете. Ако сакате да избегнете скандали, контролирајте се и не подлегнувајте на искушенијата.

Близнаци

Го собирате она што сте го направиле во изминатиот период, резултатите ве прават горди, посочува дневниот хороскоп. Се што треба да направите е да го претставите сето тоа пред деловните соработници, но и вашето семејство, така што вашата среќа е целосна. Не барајте аплауз затоа што само ќе го расипе вашето драгоцено чувство на задоволство.

Рак

Добивате покана за активно вклучување во проекти кои се развиваат во вашето деловно опкружување. Од вас се очекува да бидете пионер во почетокот на новиот тип на бизнис и поради некоја причина сметате дека ова не е добро за вас. Слушајте ја вашата интуиција, повлечете се.

Лав

Не можете да ја истерате целата правда. Прифатете ги туѓите аргументи и пронајдете причина за прошка во нив, бидејќи не се решава се на суд. Бидете внимателни во сообраќајот, особено ако одите на долго патување. Празниците се уште се далеку, не се опуштајте.

Девица

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не обвинувајте ги другите луѓе затоа што ве лажат само онолку колку што сакате да бидете измамени. Размислете, можеби принудивте некого да направи такви потези со вашите ставови.

Вага

Може да наидете на конфликти и проблеми со соработниците. Вашата кариера може да оди по надолна линија доколку не се ангажирате дополнително и не преземете одлучувачки чекори. Не ги продлабочувајте непријателствата со луѓето од кои зависите.

Скорпија

Ве очекува ненадеен пад на енергијата. Тензијата може да предизвика отворени конфликти со луѓе што се ваши пријатели. Посесивното однесување на саканата личност дополнително ги комплицира сите ваши обиди да ги поправите работите и да ја зачувате врската.

Стрелец

Заплеткани сте во маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но вие упорно се држите до старата приказна која ја оправдува целата блокада во која се најдовте. Одговорноста ја префрлате на блиските, мислите дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

Јарец

Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можност за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако се оди според планот, се уште не се исполнети сите предуслови да ставите точка. Избегнувајте кратенки.

Водолија

Проблемот за кој научивте денес ќе промени многу. Решението е во ваши раце, ако преземете иницијатива, надминете ја својата суета и конечно ставете ги работите на нивно место. Додека не доведете се до совршенство, ќе уживате во повеќе рекреација.

Риби

На вашиот партнер му пречи монотонијата во која сте западнале. Иако сте расположени за друштво, не сте доволно подготвени за гужви и маса на непознати луѓе. Ако направите компромис, ве очекува романтична вечер полна со нежност што сте ја пропуштиле.

Извор: Магазин.новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1