ММС

Објавено на: 10/4/21 6:50 PM

Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер паднаа во цел свет

Некои од најпопуларните апликации за социјално вмрежување во светот – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет.

Според вебс-траницата Даун Детектор (DownDetector), проблемите започнаа околу 16:44 часот по средно европско време и влијаат на потрошувачите ширум светот.

Мрежите се уште се недостапни и нема коментар од компаниите за  прекинот.

МИА

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1