ММС

Објавено на: 10/4/21 4:00 PM

CSI му донесе милонска заработка и голема слава: Вака денеска изгледа Хорацио Кејн

Кариерата на славниот актер беше обележана со улогата на Хорацио Кејн во серијата „CSI: Мајами“. Снимањето на оваа популарна серија беше завршено во 2012 година, а Дејвид Карузо после тоа одлучи да се пензионира. Во јавноста остана запаметен по кратката црвена коса, темните очила и театарските паузи помеѓу речениците, додека зборуваше додека го толкуваше главниот лик на „CSI Мајами“. Токму неговата улога во оваа серија му донесе вртоглава сума од дури 375.000 долари по епизода и го направи еден од најплатените актери.

Денес, Дејвид има 65 години, целосно се повлече од јавноста и има ретки прилики кога го фаќаат папараците.

Тој го крие својот приватен живот од секого, додека во времето на неговата популарност, неговиот бурен љубовен живот беше честа тема во медиумите. Зад него, Дејвид има три брака. Тој влезе во првиот во 1979 година, со Шери Мауганс. Љубовта траеше до 1983 година, а набргу по разводот, тој застана пред олтарот со Рејчел Тикотин. Една година подоцна, тие ја добија ќерката Грета, а во 1987 година, бракот се распадна. Третиот брак следеше во 1996 година, со стјуардесата Маргарет Бакли. Иако нагласи дека му е драго што конечно е со жена која не е од светот на шоу -бизнисот, поради што се надеваше дека овој брак ќе успее, се покажа дека е неточно. Се разведоа по три години бидејќи ја изневерил со инструкторка по јога.

Серијата CSI: Мајами му донесе љубов со Лиза Маркез со која имаше и две деца, но тие на крајот завршија на суд. Лиза го тужеше за неверство и за предизвикување ментална болка. Таа рече дека тој психички ја малтретирал, ја контролирал и бил посесивен и љубоморен, и ја обвини дека изневерува со нејзиниот личен асистент и најдобар пријател. Пресудата беше таква што Дејвид мораше да и плати надомест на Лиза, што наводно никогаш не се случило. И колегите немаат добри спомени од соработката со него, па некои тврдеа дека Дејвид е расипан и дека е тешко да се соработува со него.

Преземено од: https://stil.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1