ММС

Објавено на: 10/4/21 3:30 PM

Се ожени во папучи, докторка му го сврте умот – Каков брак има Воја Недељковиќ, водител на „Ѕвездите на Гранд“

Водителот на популарниот музички натпревар „Гранд Ѕвезди“, Воја Недељковиќ, долги години е во брак со убавата и атрактивна докторка Маја, која е 17 години помлада од него. Уживаат во нивната љубов, секогаш насмеаниот водител не се двоуми да ја покаже својата сакана на социјалните мрежи. Во една прилика, Воја кажа дека случајно се сретнал со својата сакана на Третиот канал, каде што тој работел тогаш, а тие воспоставиле поблизок контакт на настанот што требаше да го води некој друг место Воја.

-Од таа манифестација, се слушавме често во следните неколку месеци и започнавме врска – рече водителот и посочи дека нивната врска се развила многу брзо, по само неколку месеци почнале да живеат заедно, а нивниот син Ѓорѓе се родил набргу потоа.

– Кога Маја остана бремена, ние не бевме на принципот дека треба да правиме свадба. Го ставивме својот потпис на хартија седум дена откако одлучивме да ја официјализираме врската, вели тој.

Бидејќи се венчале на 7 август, а синот се родил на 10 истиот месец, тие често се шегуваат и велат дека тој е „атомско бебе“, направено за три дена.

Друга интересна работа што ја одбележа нивната венчавка беше денот кога го кажале судбоносното „Да“. Бидејќи неговите пријатели често го притискале со прашањето „Кога ќе се венчате“, тој честопати на шега им одговарал – во четврток.

– Тоа е еден од ретките денови кога не работам, и тоа е глуп ден, ништо не се случува во четврток, па да го исполниме денот. И беше четврток, што е најинтересно – се сеќава тој.

Воја често прави шеги на своја сметка, па имајќи предвид дека на свадбата носел бел ленен комплет и влечки, за себе вели дека се оженил како папучар.

Кога го прашале која е најлудата работа што ја направил досега од љубов кон својата сопруга.

– Јас сум доволно луд сам за себе, затоа треба да ја прашате жена ми како ги поднесува моите лудории. Можеби во младоста, па не се ни сеќавам. Овие неколку години, секојдневните работи што ни се случуваат се доволно луди. Најубавото нешто што си го правиме едни на други се убави изненадувања. Ја изненадив сопругата со мал подарок, и тоа не беше за посебен датум, нешто што воопшто не го очекуваше. Нешто посебно за нејзиниот мобилен телефон. Таа беше многу среќна. Ова се некои од работите што ја прават секоја врска поубава. Се што е планирано и поврзано со некои датуми не е искрено, јас секогаш сум повеќе за некои спонтани работи. Во мојата младост, најдобрите забави беа секогаш непланирани, а не оние што ги чекате, Нова година, родендени и други работи. Уште подобро е кога одиме на забава во работен ден – откри Воја.
Покрај тоа што е посветена на своето семејство, Маја е посветена и на својата работа и успешна во својата професија.

– Заврши медицина, работи како доктор во Институтот за трансфузија на крв и во моментов е специјализирана за некои крвни работи што не можам ни да ги кажам. Ја поддржувам исто колку и таа мене. За мене би било ирелевантно ако Маја беше 17 години постара од мене, бидејќи во неа најдов личност која ме прави среќен – еднаш рече тој за списанието „Хелоу“.

Извор: blic.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1