ММС

Објавено на: 10/3/21 5:06 PM

Викторија Бекам има совршен моден предлог за меѓусезона

Ако беше неопходно да се сумира дизајнерската насока на Викторија Бекам со неколку зборови, одговорот ќе биде – елеганција на класичен начин. Можеме да кажеме дека повеќето од дамите со стил веќе имаат парчиња облека што ќе доминираат оваа сезона, а доколку останете со нас во иднина, ќе видите каква минималистичка, но и удобна комбинација оваа дама дизајнираше за оваа есен.

Како што можете да замислите, Викторија ја претстави својата комбинација на облека на Инстаграм, а се состои од темно сиви панталони со поширок крој и џемпер од кашмир, со ролери јака и деколте однапред, во малку посветла нијанса. Секако, и двете парчиња се дел од нејзината актуелна колекција, и како што ќе видите, најдобро е да го соберете горниот дел, и да го користите соодветниот ремен.

Ова тренди издание и се допаѓа и на нејзината ќерка Харпер Севен, а нејзината мајка, пред самата да се фотографира, закачи фотографија од моделот каде што деталите може да се видат уште подобро.

Се надеваме дека ви се допаѓа оваа намалена, софистицирана и елегантна модна комбинација, која може да биде одличен избор за разни свечени пригоди. На крајот на краиштата, класиката со пресврт е секогаш во тренд, нели?!

Преземено од: https://citymagazine.danas.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1