ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 10/3/21 4:01 PM

Бројот на прегледи на песната „Despacito“ наскоро ќе биде поголем и од бројот на луѓе што живеат на планетата

Песната „Despacito“, хит на Луис Фонси и Деди Јенки, објавена во текот на 2017 година, наскоро ќе има поголем број прегледи на YouTube отколку што има жители на планетата.

Песната собра повеќе од седум милијарди и петстотини милиони прегледи за четири години. Вкупното население на планетата Земја се проценува на седум милијарди и деветстотини милиони луѓе.

Кога беше објавена песната „Despacito“, тоа беше огромен планетарен хит што речиси постојано се пушташе на радио во текот на 2017 и 2018 година.

Популарноста на оваа песна не опадна во текот на следните години.

Музичките експерти ја опишаа како песна која е одговорна за враќање на латинскиот звук во мејнстрим попот.

Да ве потсетиме, „Baby shark“, екстремно зависна детска песна снимена од јужнокорејската компанија Pinkfong, е многу погледана од неа.

Се претпоставува дека детската песна доби дополнителна популарност за време на пандемијата на коронарниот вирус, особено за време на карантинскиот период, кога децата минуваа многу време дома.

Преземено од: https://www.telegraf.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7