ММС

Објавено на: 10/3/21 10:42 AM

(ВИДЕО) Џиновскиот алигатор што го чуваат во двор го проголта својот роднина за ужина

Американец од Јужна Каролина на социјалните мрежи сподели видео снимка од огромен алигатор како голта друг помал негов роднина, а многу корисници биле изненадени од големината на рептилот.

Видеото ги прикажува задните нозе и опашката на помалиот алигатор што излегуваат од вилиците на огромен алигатор, половина потопен во вода.

За неколку секунди, помалиот братучед завршил во стомакот на поголемиот алигатор.

Видеото е прегледано повеќе од 4 милиони пати на Твитер откако Тејлор Сопер го сподели со коментар: „Ова се случи во дворот на моите родители. Снек е алигатор долг два метри “.

Тејлор за USA Today изјави дека сцената се случила во округот Хори, Јужна Каролина. Неговиот татко седел во куќата кога видел што се случува низ прозорецот, па го земал телефонот и јаснимила ситуацијата.

Како што вели, ова не е првпат да видат поголем алигатор како јаде помал.

Многу луѓе на мрежите беа запрепастени од големината на алигаторот. „Живеењето до алигатор ми е потполно лудо“, „Се уште мислите дека тоа е ваш двор?“, беа самоЧ некои од коментарите на видеото.

Преземено од: https://www.rts.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1