ММС

Објавено на: 10/2/21 8:19 AM

(Видео) Бројот на прегледи на „Деспасито“ наскоро ќе биде поголема од бројот на жители во светот

Песната „Деспасито“, на уметниците Луис Фонси и Деди Јенки, објавена во 2017 година, наскоро ќе има поголем број прегледи на Јутјуб отколку што има жители на планетата Земја, пренесува Нова.рс.
Според Нова.рс, песната собрала повеќе од седум милијарди и петстотини милиони прегледи за четири години, а вкупното население на планетата Земја се проценува на седум милијарди и деветстотини милиони луѓе. Кога беше објавена, песната „Деспасито“ беше огромен планетарен хит што речиси постојано се пушташе на радио во текот на 2017 и 2018 година.

Музичките експерти и музичките новинари ја етикетираа како песна која заслужува враќање на латинскиот звук во мејнстрим попот. Текстовите се на шпански. Ремиксот на песната, споменатите уметници го направија и со Џастин Бибер.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1