ММС

Објавено на: 10/1/21 2:35 PM

Трајковски: Решаваме децениски проблеми(видео)

Кандидатот за градоначалник на Делчево од СДСМ, Горан Трајковски издвојува 60 проекти за двете приградски населби и селските средини во Општина Делчево планирани за наредниот четиригодишен проект.

1.    Населба Ѕвегорска Река: По донесување ГУП и нов ДУП во населбата, пристапуваме кон изградбата на улици во населбата; Ветуваме и реконструкција на детско игралиште.

2.    Населба Басарица: продолжуваме со асфалтирање пристапни улици и изградба на детско игралиште и парк.

Во продолжение во видео материјалот за проектите во населените места:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1