ММС

Објавено на: 10/1/21 1:25 PM

Таа е најлошиот кошмар во ресторан – Луѓето не можат да веруваат што јаде Викторија Бекам

Викторија Бекам откри од што се состои нејзината вечера, луѓето не можат да поверуваат дека може да живее од тоа!

Откритието на Викторија Бекам дека нејзиниот омилен оброк на сите времиња е сол на тост леб направен од цело зрно пченица, ги остави фановите во неверување. Гостувајќи на подкаст, таа признала дека порано бил „најлошиот кошмар“ во рестораните.

Поради оваа изјава, започнаа опасни критики на социјалните мрежи, а многумина се прашуваат зошто тоа го прави себе си.

– Се обложувам дека времето за оброк е забавно во нејзината куќа, среди се девојко и почни да живееш на „работ“ додека јадете грав – е еден од коментарите.

За време на поткастот, поранешната „Спајс девојка“ опиша како претпочита да јаде тост со малку сол или евентуално зеленчук на пареа со балсамико.

„Тоа е јаглехидратот што прави да се чувствуваш удобно, и јас сакам сол“, рече Бекам.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Во својата исхрана, Викторија секогаш ја одделува храната богата со јаглени хидрати од оние што се полни со протеини.

– За повеќето ресторани, веројатно сум најлошиот кошмар. Сакам зеленчук на пареа. Сакам храната да се готви на многу едноставен начин. Не сакам масла, путери или сосови – откри таа.

Зборувајќи за нејзината необична диета, таа изјави дека дури и Гордон Ремзи, многу добар пријател на Бекамови, рекол дека никогаш не видел никој толку дисциплиниран во однос на начинот на кој јаде.

– Сакам да се напијам за време на вечерата и можам да станам многу добар гостин на вечера – тврди Викторија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Позната по својата беспрекорна линија, таа претходно изјави дека секојдневното вежбање и станало рутина.

– Вежбам секој ден – го гледам тоа како четкање на забите, тоа е нешто што вообичаено го правите. Обично прво трчам на лента, потоа следи тренинг според програмата на мојот тренер – рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Трчањето е исто така и нејзината омилена кардио активност, па затоа трча од осум до 10 километри речиси секој ден. Викторија сака и јога, па затоа вежба според програмата за јогалософија.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1