ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/30/21 7:40 AM

Скандал на погребот на Марина: Синот ја избркал Цеца од гробот, таа си заминала

Марина Туцаковиќ, која почина на 19 септември на 67 -годишна возраст, беше погребана вчера на Новите гробишта во Белград, во присуство на околу 50 луѓе, со строга почит кон епидемиолошките мерки. Нејзината последна желба беше да почива покрај синот Милош.

Најблиските последен пат во солзи се простија од својата сакана Марина. Еден час пред службата, синот на Марина, Милан Лача Радуловиќ, кој беше видно депресивен, и нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута, кој тивко положи цвеќе, дојдоа на гробиштата. Со нив цело време била кумата на Марина, Маријана Петровиќ.

Штом членовите на семејството дојдоа во капелата, обезбедувањето ја затвори вратата, која беше отворена дури кога започна службата. На фотографите и новинарите им беше строго забрането да се приближуваат до самата капела, па затоа безбедноста беше распределена на целиот погреб низ гробиштата.

Оливер Мандиќ беше меѓу првите што дојде на погребот. Штом пристигна, влезе во капелата, каде што остана до крајот на службата. По него пристигнаа Јелена и Жика од групата Зана, а потоа Жељко Јоксимовиќ, како и големиот пријател на Марина, Данијел Павловиќ. Иако семејството на Марина ги извести сите заинтересирани за известувањето пред погребот дека ракувањето е забрането, кога Саша Матиќ дојде на погребот, Фута посебно настапи и се ракуваше со пејачот. Неколку минути пред почетокот на службата пристигна и Јелена Карлеуша. Колку тешко ја поднела смртта на нејзиниот пријател и соработник, се гледаше на нејзиното лице, додека очите ги криела со големи црни очила. Јелена, исто така, остана во капелата меѓу најблиските до неа за време на службата. Плачеше за Марина цело време. Меѓу последните што пристигна беше Цеца Ражнатовиќ со венец од бели рози. Таа не влезе во капелата, ниту се збогуваше со семејството на Марина.

Сенка на погребт на Марина фрли скандалот дека после погребот синот на Марина, Лача, наводно им забранил на Цеца Ражнатовиќ, Саша Матиќ, Милан Калиниќ и Дамир Хандановиќ да приоѓаат на гробот на неговата мајка, по што Цеца си заминала. Од нејзиниот ПР тим рекле дека овој инцидент нема да го коментираат.

Извор: Курир.рс

Фото: СрбијаДанас

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1