ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/29/21 9:59 PM

(Видео) Го направи славен, а не дојде да и запали свеќа – Зошто Аца Лукас го немаше на погреб на Марина?

Отсуството на Аце Лукас на денешниот погреб на Марина Туцаковиќ предизвика бројни коментари.
Милан Радуловиќ Лаќа ги остави сите без текст кога на својот Твитер профил ги покажа причините зошто одлучил да ја купи тогаш новопечатената книга на Аце Лукас. Многумина се смееја на неговите постапки, додека други остро го осудија овој чин.

Лаќа ја фрли книгата во кантата за ѓубре, потоа ја стави во тостер, а со последниот потег, фрлајќи ја во тоалетот и уринирајќи на неа, ја изненади јавноста.
Аца имаше жесток, долг километар коментар за потегот дури и му понуди помош.

– Јас немам Твитер, бидејќи во 90 проценти од случаите, Твитер е групна терапија за безнадежни психијатриски случаи и десет проценти за нормални, кои сепак ја негуваат утописката идеја дека со ова може да се објасни нешто! Оценете сами на која група припаѓа овој „џанки“! За него би било најдобро да скокне во овој санитарен елемент, бидејќи тој не е за подобро! Ќе му помогнам во тоа! Ќе пуштам вода да тече! – рече Аца за српските медиуми.
Дали е ова причината зошто Лукас не се појави на погребот денес, или неплатениот долг што го должи кон нивното семејство го направи своето?

Според последните зборови на Марина, Аца и должел голема сума пари.
– Бројката е многу голема! Го слушам како вели дека дал на рака, како да е, не дај Боже. Немаат потреба да ми позајмуваат или да ми даваат пари за лекување, само нека ни дадат што е договорено, што ни припаѓа и што, на крајот, судот одлучи – беа зборовите на Марина Туцаковиќ.

Да потсетиме, Марина му напиша бројни хитови на Аци, но и една од најголемите „Лична карта“.

Извор и фото: srbijadanas.com

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7