ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/29/21 12:15 PM

Тој рече „Да“ – Девојка го запроси фудбалерот на терен после натпревар

И покрај тоа што шпанскиот четврт-финалист Толедо загуби дома со 4: 1 од Пуертолан, тој резултат беше засенет од специјалното запросување.

Фудбалерот Рубен Морено пред сите го запроси неговата долгогодишна девојка Клаудија, која слета на тревникот, клекна пред него и му го покажа прстенот.

Морено не можеше да ги задржи солзите, а кога дојде при себе, на Клаудија и рече „да“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruben Moreno (@rubenruco)

Тој и Клаудија се во врска долго време, а имаат и син, кој бил сведок на предлогот на теренот.

Морено игра како напаѓач и веќе три години игра за ЦД Толедо, кој се натпреварува во четвртата шпанска лига.

Извор: Индекс.хр

Фото: Толедо


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1